/Jak wybrać transporter dla swojego psa?
Transporter dla psa

Jak wybrać transporter dla swojego psa?

Towarzystwo psa podczas codziennego życia nie oznacza tylko radosnych spacerów i wspólnych zabaw. Niekiedy Twój pupil nie towarzyszy Ci samodzielnie się przemieszczając, lecz to Ty musisz go przetransportować – chociażby, gdy czeka Was wspólna podróż samochodem. Wyposażeniem, którego nie może więc zabraknąć w Twoim psim arsenale, jest transporter dla psa. Jak go wybrać? Dowiesz się z tego poradnika.

Torba transportowa

Popularnym sposobem transportu w przypadku psów nieprzekraczających 10 kg wagi są torby transportowe. Renomowane modele od sprawdzonych producentów akcesoriów dla zwierząt domowych gwarantują psu komfort, możliwość swobodnego ruchu i bezpieczną dla niego pozycję, niewpływającą w żaden sposób niekorzystnie na zwierzę pod względem fizycznym. Również właściciele psów chwalą tę metodę transportu. Jej główną przewagą nad innymi transporterami jest bliskość człowieka i psa, dzięki czemu Twój pupil powinien dość łatwo przyzwyczaić się do takiej formy przenoszenia, ponieważ zawsze będzie mógł się w Ciebie wtulić i poczuć bezpieczniej.

Kontener dla psa

Transportery w formie kontenerów nie są tak przytulne i wygodne, lecz również zapewniają komfort i odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Są też wytrzymalsze i pozwalają na przenoszenie większych zwierząt niż w torbach. Jeśli wybierzesz model sprawdzonej marki, będziesz mieć też pewność, że sprawdzi się on w każdej formie podróży, ponieważ tego typu transportery są akceptowane np. przez większość linii lotniczych.

Klatka dla psa

Specyficzną formą transporterów, niekiedy traktowaną przez producentów jako osobna grupa akcesoriów, są klatki dla psów. To już sprzęt przeznaczony dla pupili o największych rozmiarach, w przypadku których ich oddzielenie podczas podróży jest konieczne również dla naszego bezpieczeństwa. Podczas prowadzenia samochodu wskoczenie na kolana dużego psa mogłoby skończyć się tragicznie. Klatka ma oczywiście swoje wady – np. hałasuje oraz jest ciężka, lecz wytrzymały i atestowany produkt będzie odpowiedni nawet dla największego zwierzęcia. Tutaj należy jednak tym bardziej położyć nacisk na jakość produktu, aby klatka nie zrobiła krzywdy Twojemu zwierzęciu.

Czytaj więcej: https://wyspazwierzat.pl/